30 Kasım 2011 Çarşamba

"İlk Yılbaşı Hediyem, LOVE"
Yeni yıla girmemize daha bir ay olmasına rağmen ben sevgili nişanlım meraklı kont'tan hediyemi erkenden aldım, Uzun zamandır Paşabahçe Magazalarında görüp beğendiğim LOVE yazılı tabaklar artık benimmm :D misafirlerinize gerek çerezlik gerek şekerleme... sunabileceğiniz bu şirin tabaklar içleri dolu bir harika görünüyorlar siz ne dersiniz, eğer sizde benim gibi görür görmez aşık olduysanız doğru Paşabahçeyeee =))

"Aramızda Yeni Bir Meraklı Var"

Size güzel paylaşımlar yapmaya artık yalnız devam etmiyorum dün aramıza en az benim kadar meraklı biri daha katıldı =)) Kendisi blogumu açmamda bana en büyük desteği veren insan, umarım curious count yani meraklı kont'la birlikte yaptığımız çalışmaları beğenirsiniz, mucukss =))

"dedemin insanları"

Ozan, Egede küçük bir sahil kasabasında yaşayan 10 yaşında bir çocuktur. Girit göçmeni dedesi Mehmet Bey nedeniyle arkadaşları onunla gavur diye alay etmektedir. Yalnız kalmaktan korkan Ozan, başta dedesi olmak üzere ailesine kızar Biz Türküz. diyerek onlara kafa tutar.

Ozanın dedesi Mehmet Bey, kasaba eşrafından, saygın bir adamdır. Kasaba halkına kol kanat gerer, sorunlarıyla ilgilenip, onlara yardım eder. Hoşgörürsüyle bilinen Mehmet Bey torununun bu durumundan dolayı üzülmekte ve endişe duymaktadır.

Mehmet Bey daha yedi yaşındayken, ailesi zorla topraklarından kopartılmış, mübadeleyle Giritten göçmüşlerdir. Mehmet Beyin en büyük arzusu ölmeden evvel doğduğu toprakları görebilmektir. Bu özlemle sık sık içinde mektuplar olan şişeleri Egenin mavi sularına bırakmaktadır.

DEDEMİN İNSANLARI, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere, bir defa daha ama bu kez farklı bir yerden bakacaksınız.

Çağan Irmak'tan bir başyapıt mı desek ! Komedi filmi gibi bir dram. Çetin Tekindor'un usta oyunculuğu göz dolduruyor ve film içerisinde yürekleri dağlıyor. Yurtdışındaki vatandaşlarımız çektiği acıyı inceden dile getiren film son zamanlarda izlediğim en keyifli film diyebilirim. Herkese şüphesiz tavsiye ediyorum şimdiden iyi seyirler. İzledikten sonra yorumlarınızı bekliyoruz :))